Około 292 tys. odbiorców pozostaje bez prądu po intensywnych opadach śniegu w Polsce - poinformował dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek Kubiak. Zapewnił, że trwają prace naprawcze.

Najwięcej osób jest pozbawionych prądu w województwie mazowieckim - 132 tys. 340 osób. W woj. łódzkim prądu nie ma 73 tys. 250 odbiorców, w woj. podlaskim - 42 tys. 450, w warmińsko-mazurskim - 26 tys. 700, w świętokrzyskim - 9 tys. 800, a w śląskim - 7 tys. 430.

Według prognoz IMGW dziś w Polsce miejscami będzie padał śnieg i śnieg z deszczem, na północnym zachodzie wystąpią opady śniegu przechodzące w opady deszczu. Bez opadów głównie na południu kraju. Temperatura maksymalna ma wynosić od 0 do 3 st. C, na wybrzeżu od 4 do 5 st. C, a w rejonach podgórskich lokalnie -1 st. C.

Śląskie: Po obfitych opadach śniegu szlaki kolejowe są przejezdne

Opóźnienia sięgające kilkudziesięciu minut mogą mieć do popołudnia pociągi w Śląskiem. Przez kilka godzin składy nie jeździły szlakiem Zebrzydowice - Cieszyn po obfitych opadach śniegu.

Teraz w wojewódzkie wszystkie trasy kolejowe są już przejezdne. Na dworzec główny w Katowicach dojeżdżają kolejne opóźnione pociągi.

(m)