"Sprawy kształcenia i wychowania powinny być jak najbardziej odległe od koniunktur politycznych i ideologicznych. Szkoła nie jest i nie może być miejscem na jakiekolwiek propagowanie środowisk LGBTQ" - przypomina Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, odnosząc się do zapowiedzi zorganizowania w najbliższy piątek w szkołach tzw. tęczowego piątku.

Na 25 października 2019 r. zaplanowano w szkołach tzw. "tęczowy piątek", w związku z tym przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Episkopatu bp Marek Mendyk informuje: "’tęczowe piątki’ w żaden sposób nie pokrywają się z zatwierdzonym przez MEN programem nauczania ogólnego. Rodzice i szkoła nie mogą pozostać bierni wobec tego problemu - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronach KEP.

Bp Marek Mendyk podkreśla również, że komunikat wydany w tej sprawie już w 2018 roku "jest stale aktualny".

Czytamy w nim: "Rodzice mają prawo do decydowania o tym, jakie treści wychowawcze są przekazywane ich dzieciom w szkole". Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Episkopatu dodał też: "Po raz kolejny przypominamy, że sprawy kształcenia i wychowania powinny być jak najbardziej odległe od koniunktur politycznych i ideologicznych. Szkoła nie jest i nie może być miejscem na jakiekolwiek propagowanie środowisk LGBTQ" - czytamy na stronach KEP.

W oświadczeniu z 2018 roku bp Mendyk podkreślił także - jak przypomina komunikat - że "wszelkiego typu programy odnoszące się do wychowania bezwzględnie muszą być ustalane wspólnie z rodzicami i nauczycielami".

Hierarcha zaznaczył także: Rodzice mają prawo decydować, kto wchodzi na teren szkoły, z jakim programem wychowawczym. Należy dodać, że tzw. edukatorzy (w przeważającej części) nie posiadają wykształcenia pedagogicznego. Szkoła musi przestrzegać prawa!