Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną", że nie wyklucza, że była premier i europosłanka Beata Szydło znów będzie szefową sztabu wyborczego Andrzeja Dudy w kampanii do wyborów prezydenckich.

Sobolewski był także pytany o rywali Andrzeja Dudy. Z jednej strony jest Andrzej Duda, z drugiej cała lista: Małgorzata Kidawa-Błońska, Władysław Kosiniak-Kamysz, Szymon Hołownia, ktoś z lewicy, jeszcze kandydatka kolejnej lewicy, która namieszała w wyborach w Lewicy plus kandydat Konfederacji - wylicza Sobolewski.

To już się robi szóstka może siódemka kontrkandydatów prezydenta. Nie jestem hurraoptymistą, ale otwarte zostaje pytanie, czy przy takim rozbiciu głosów będzie druga tura. Gdy to liczymy, wychodzą ciekawe wyniki, które sugerują, że wybory mogą skończyć się na pierwszej - powiedział DGP polityk.

Pytany, kiedy ruszy kampania wyborcza odpowiedział, że właściwa rozpocznie się w styczniu. I powrót Beaty Szydło jako szefowej sztabu? - zapytał dziennik. Nie wykluczam - odparł.

Wcześniejsze wybory?

Gazeta zasugerowała, że w razie przegranej Andrzeja Dudy i po utracie Senatu "czekają nas zapewne wcześniejsze wybory".

Dlatego te wybory są ważne, ale nie zakładamy takiego scenariusza. Mamy swojego kandydata, będziemy go wspierać z całych sił i liczymy na jego reelekcję - mówił Sobolewski.

Nie chciał jednak jeszcze powiedzieć, jaką strategię przyjmie PiS w tych wyborach - czy prezydent będzie mógł liczyć na aktywne poparcie ze premiera i prezesa PiS.