Trybunał Konstytucyjny umorzył postępowanie ws. grudniowego powołania 5 sędziów TK. Czy miała na to wpływ rozmowa prezydenta i prezesa Trybunału? Czy rośnie konflikt na linii Polska-Niemcy? Szef MSZ Witold Waszczykowski wezwał na rozmowę ambasadora Niemiec w Warszawie. Opozycja uważa, że wzywanie ambasadora do siedziby MSZ to broń ostateczna. "Mamy pewien problem w komunikacji między niektórymi niemieckimi politykami i wydaje mi się, że jesteśmy na dobrej drodze, żeby znaleźć to rozwiązanie" - mówi Waszczykowski. Co dalej? Premier wysyła zaproszenia, do szefów klubów parlamentarnych, na spotkanie ws. między innymi polityki międzynarodowej. Jaki będzie skutek? We wtorek gościem Konrada Piaseckiego w Kontrwywiadzie RMF FM będzie szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa.

Trybunał Konstytucyjny umorzył postępowanie ws. grudniowego powołania 5 sędziów TK.  Czy miała na to wpływ rozmowa prezydenta i prezesa Trybunału? Czy rośnie konflikt na linii Polska-Niemcy? Szef MSZ Witold Waszczykowski wezwał na rozmowę ambasadora Niemiec w Warszawie. Opozycja uważa, że wzywanie ambasadora do siedziby MSZ to broń ostateczna. "Mamy pewien problem w komunikacji między niektórymi niemieckimi politykami i wydaje mi się, że jesteśmy na dobrej drodze, żeby znaleźć to rozwiązanie" - mówi Waszczykowski. Co dalej? Premier wysyła zaproszenia, do szefów klubów parlamentarnych, na spotkanie ws. między innymi polityki międzynarodowej. Jaki będzie skutek? We wtorek gościem Konrada Piaseckiego w Kontrwywiadzie RMF FM będzie szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa.
Beata Kempa /PAP/Jacek Turczyk /PAP

Jeżeli chcesz, by w Twoim imieniu Konrad Piasecki zadał pytanie Beacie Kempie, wpisz je w komentarzu pod artykułem lub wyślij mailem na adres fakty@rmf.fm, wpisując w tytule wiadomości: "Pytanie do Kempy".

Tak w poniedziałek na pytania słuchaczy odpowiadała Małgorzata Sadurska.