Zarząd Krajowy Młodej Lewicy RP przeprasza za wpis na Facebooku, w którym Leszek Balcerowicz został porównany do Josefa Mengelego. "Jako Młoda Lewica przepraszamy za opublikowane treści. Porównywanie postaci Leszka Balcerowicza do zbrodniarza wojennego nie powinno mieć nigdy miejsca" - napisano w oświadczeniu.

W oświadczeniu czytamy: W związku z publikacją postu, który został dziś zamieszczony na naszych profilach społecznościowych pragniemy odnieść się do sytuacji. Jako Młoda Lewica przepraszamy za opublikowane treści. Porównywanie postaci Leszka Balcerowicza do zbrodniarza wojennego nie powinno mieć nigdy miejsca.

Jak zaznaczono, "wpis nie wyraża opinii naszego stowarzyszenia i został wstawiony bez wymaganej akceptacji pionu medialnego". "Dlatego po kilku minutach został zdjęty z naszej tablicy, a osoba odpowiedzialna za sytuację została usunięta z pełnionej funkcji w Młodej Lewicy" - podkreślono.

Wcześniej na profilach mediów społecznościowych Młodej Lewicy opublikowano wpis zachęcający do wzięcia udziału w jej internetowym wydarzeniu.

Już dzisiaj na stronie my.Politics.pl, rzecznik prasowy Młodej Lewicy Wojciech Vincent Sawoniewicz skonfrontuje Leszka B. - Mengelego polskiej gospodarki odpowiedzialnego za hekatombę 1990 roku! Nie może was to ominąć - brzmiał wpis. Na Facebooku zamieszczono także zdjęcie Leszka Balcerowicza z oczami zasłoniętymi czarnym paskiem.

Wpis spotkał się z dużą krytyką internautów, po czym został usunięty.