Lider Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego Artur Balazs zapewniał dziś w Sejmie, że nie był operatorem na rynku oraz nigdy nie eksportował zboża. Była to odpowiedź na publikację w "Trybunie". Gazeta zarzuciła Balazsowi, że może mieć związek ze znikaniem zboża z elewatorów.

Pomówiony przez „Trybunę” o udział w aferze zbożowej Balazs, najpierw został oczyszczony przez przedstawiającego informację rządu ministra rolnictwa. Godzinę po Adamie Tańskim, na mównicę wszedł Balazs i oświadczył, że on sam prosił ABW o zbadanie oskarżeń: Szef Agencji, pan Andrzej Bentkowski powiadomił mnie, że Agencja badała tę sprawę, wszystkie jej wątki i stwierdza, że nie ma najmniejszego śladu w żadnym miejscu i momencie z moją obecnością i działaniem w tej sprawie.

Dlatego też dziś, Balazs złożył w sądzie pozew przeciwko „Trybunie” i jej redaktorowi naczelnemu. Mówiąc o doniesieniach gazety

Balazs twierdził, że było na nie zapotrzebowanie, a przynajmniej redaktor Barański miał takie wrażenie, że jest zapotrzebowanie na atak, na prowokację, na kompromitację, że jest taki dobry klimat, żeby taki ruch wykonać i żebym został zaatakowany.

Jeśli Barański miał wrażenie dobrego klimatu, to było ono błędne. Występujący w debacie przedstawiciel klubu SLD oświadczył, że partia nie będzie osądzać nikogo, na podstawie doniesień prasowych. Nawet „Trybuny”...

18:40