Wyprzedzał na podwójnej ciągłej, na skrzyżowaniu i na przejściu dla pieszych. Policjanci z Mazowsza zatrzymali 82-latka, który za nic miał przepisy obowiązujące na drodze. Wyczyny mężczyzny jadącego golfem na krajowej "siódemce" w Mławie nagrał inny kierowca.

Zatrzymany 82-latek to mieszkaniec województwa pomorskiego. Z nagranego filmu wynika, że kierowca golfa w ciągu kilkunastu minut jadąc od Strzegowa w kierunku Mławy m.in. nie stosował się do linii podwójnej ciągłej. Wykonał też manewr wyprzedzania na oznakowanym przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu dróg, zajął pas ruchu przeznaczony do lewoskrętu, utrudniając jazdę innym kierowcom, a skrzyżowanie ul. Warszawskiej z drogą krajową nr 7 w Mławie, przejechał na czerwonym świetle.

Po zatrzymaniu 82-latek m.in. stracił prawo jazdy.

Przy okazji policjanci przypominają, że na stronie internetowej KWP w Radomiu działa specjalna "zakładka" - STOP AGRESJI oraz e-mail: pirat.kwp@ra.policja.gov.pl, na który można wysyłać filmy zawierające przykłady łamania przepisów drogowych przez kierowców. Warto też pamiętać, że przekazując nagranie policji, trzeba liczyć się z tym, że możemy być poproszeni o złożenie zeznań w tej sprawie.

(ug)