W wypadku w Koniakowie (woj. śląskie) ranny został 8-letni rowerzysta. "Chłopiec zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w samochód. Na pokładzie śmigłowca LPR trafił do szpitala – podała cieszyńska policja.

Z opisu świadków wynikało, że chłopiec na łuku drogi zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w jadące z naprzeciwka auto. Kierowca audi zdążył się zatrzymać, ale nie miał możliwości uniknąć zderzenia. Ranny 8-latek został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Katowicach - relacjonował asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik policji w Cieszynie.

Do wypadku doszło w środę, ok. godz. 14:30. Wiadomo, że kierowca samochodu był trzeźwy.

Policja apeluje: "nie pozostawiajmy dzieci bez opieki"

Rzecznik cieszyńskiej policji zaapelował do rodziców o większą kontrolę nad dziećmi. 

Cytat

Jednym z największych zagrożeń dla dziecka, zwłaszcza małego, jest pozostawienie go bez opieki. Brak uwagi rodzica lub opiekuna może generować niebezpieczne i tragiczne w skutkach wydarzenia. Zainteresujmy się gdzie jest i co robi nasze dziecko w czasie wolnym, dbając tym samym o jego bezpieczeństwo
podkreślił sp. Krzysztof Pawlik


Krzysztof Pawlik przypomniał, że zgodnie prawem o ruchu drogowym osoba do lat 10. jest pieszym. 

Co więcej, skoro dziecko poniżej 10. roku życia traktowane jest jako pieszy, nie może poruszać się samo rowerem po jezdni. (...) Dopiero po dziesiątych urodzinach może to robić, ale musi posiadać Kartkę Rowerową - wyjaśnił policjant.