Policja w Płocku prowadzi postępowanie w sprawie znęcania się nad kilkutygodniowym szczeniakiem w jednej z miejscowości na terenie gminy Mała Wieś na Mazowszu. Oprawcami mieli być chłopcy w wieku 6 i 9 lat. W sprawie interweniowało "Pogotowie dla Zwierząt".

"Pogotowie dla zwierząt" zamieściło na swym profilu społecznościowym w internecie film, na którym widać, jak kilkuletni chłopiec podrzuca szczeniaka, który następnie upada na ziemię, do kałuży. Potem sytuacja się powtarza. 

Dwóch chłopców podrzucało psem jak piłką do gry. (...) Wszystkie te drastyczne zachowania są na filmie jaki udało się nam zdobyć - czytamy w informacji zamieszczonej przez "Pogotowie dla Zwierząt". Dodano, że "pies, nad którym się znęcano na szczęście przeżył i został odebrany". Zwierzak trafił do kliniki weterynaryjnej w Warszawie.

Jak poinformowała mł. asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, to właśnie "Pogotowie dla Zwierząt" skierowało tam zawiadomienie w sprawie znęcania się nad szczeniakiem. Prowadzone są czynności w kierunku art. 35 ustawy o ochronie zwierząt - dodała.

Kowalska zaznaczyła, że "z uwagi na wiek młodszego chłopca, po wykonanych czynnościach, informacja oraz dokumentacja sprawy zostaną przekazane do wydziału rodzinnego i nieletnich Sądu Rejonowego w Płocku".

Według "Pogotowia dla zwierząt", wraz z 6-letnim chłopcem nad szczeniakiem znęcał się także 9-latek mieszkający w tej samej miejscowości. 

"Pogotowie dla Zwierząt" podało, że po ustaleniu szczegółów zdarzenia, tym samym właścicielom odebrano też dwa inne psy, w tym drugiego szczeniaka i ich matkę, która - jak się okazało - była chora.