Prokuratura w Rawie Mazowieckiej oskarżyła 48-letniego mężczyznę o pedofilię. Według mediów, chodzi o księdza jednej z okolicznych parafii. Duchowny miał dopuścić się przestępstw seksualnych wobec pięciu chłopców poniżej 15. roku życia. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Prokuratura nie informuje, że oskarżenie dotyczy duchownego. Mówi jedynie o 48-letnim mężczyźnie z jednej z gmin w powiecie rawskim. Media od kilku miesięcy donoszą, że podejrzanym jest proboszcz jednej z parafii w okolicach Rawy Mazowieckiej.

48-latek jest oskarżony o popełnienie przestępstw o charakterze seksualnym wobec pięciu małoletnich chłopców, którzy w chwili popełnienia tych czynów mieli od 13 do 15 lat. Zarzuty dotyczą okresu od stycznia 2002 do stycznia 2009 roku. Oskarżony nie przyznał się jednak do zarzucanych mu czynów.

Rawska prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie w marcu tego roku po tym, jak zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa złożył jeden z pokrzywdzonych, który teraz jest już dorosłym mężczyzną. 48-latek został zatrzymany na początku kwietnia i usłyszał pierwsze zarzuty.