30-letni motocyklista pędził w terenie zabudowanym ponad 200 km/h. Nieodpowiedzialna jazda zakończyła się dla mężczyzny zatrzymaniem przez policjantów i utratą prawa jazdy na trzy miesiące. "Z dróg zrobił sobie tor wyścigowy" - powiedziała Ewa Kasińska z Komendy Powiatowej Policji w Śremie w województwie wielkopolskim.

W Niedzielę Wielkanocną śremska grupa SPEED namierzyła 30-letniego z powiatu gostyńskiego, który przemierzał motocyklem marki Suzuki GSX-R 1000 drogi w gminach Dolsk i Borek Wielkopolski. 

Wszystko zaczęło się tuż przed godziną 18.00. Wówczas policjanci śremskiej drogówki, którzy pełnili służbę na posterunku statycznym w Drzonku, zauważyli motocyklistę, który przemknął obok nich ze zdecydowanie nadmierną prędkością. Funkcjonariusze ruszyli za nim i ścigali go kilka kilometrów - powiedziała Ewa Kasińska z Komendy Powiatowej Policji w Śremie w województwie wielkopolskim. 

Mężczyzna zasuwał miejscami ponad 200 km/h i wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Policjanci prowadzili pościg z włączonymi sygnałami dźwiękowymi, ale wszystko wskazuje na to, że motocyklista tego po prostu nie słyszał. Mundurowi kontynuowali też pościg na terenie powiatu gostyńskiego, gdzie lekkomyślny miłośnik jednośladów w miejscowości Koszkowo, na przejściu dla pieszych miał na liczniku 112 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h - dodała.

Nie słyszał i nie widział

Kasińska podkreśliła, że kiedy doszło do zatrzymania, 30-letni motocyklista z powiatu gostyńskiego tłumaczył, że nie widział ścigających go policjantów. 

Z tego wynika, że niektórzy zachowują rozwagę i ostrożność, jak widzą patrol policji. W przeciwnym razie pędzą na złamanie karku i nie obchodzi ich bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu drogowego - zaznaczyła Kasińska.

30-latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Został też ukarany kilkoma mandatami i 20 punktami karnymi. 

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.