​Zarzut znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem, którego skutkiem była śmierć zwierzęcia, usłyszał były senator z Kaszub Waldemar B. Mężczyzna miał przywiązać psa do haka samochodu i ciągnąć go za autem.

Do policji w Kościerzynie trafiło nagranie, na którym widać jak pies przywiązany do samochodu próbuje nadgonić auto. W pewnym momencie zwierzę się przewraca i jest ciągnięte za samochodem. Nagranie zostało rejestrowane przez kierowcę, który jechał za autem Waldemara B.

Policjantom udało się namierzyć właściciela samochodu - okazało się, że to były senator PiS Waldemar B.

Zwierzę nie przeżyło, choć początkowo sugerowano, że pies jest zdrowy i trafił do schroniska. Przeprowadzono sekcję zwłok. Ze wstępnej opinii wynika, że zwierzę zginęło w wyniku obrażeń spowodowanych ciągnięciem za samochodem.

Waldemarowi B. postawiono zarzut znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem, którego skutkiem była śmierć zwierzęcia - informuje dziennikarz RMF FM Kuba Kaługa. Były senator nie przyznaje się do winy. Prokuratura chce dla niego tymczasowego aresztu. 

Jeszcze przed przesłuchaniem i sekcją zwłok były senator w rozmowie z Interią mówił, że "kocha zwierzęta". Nawet w adopcje koty wziąłem - mówił.

Polityk przedstawił swoją wersję wydarzeń. Pies wydostał się poza ogrodzenie, szukałem go, odnalazłem i po prostu doprowadziłem go na swoją posesję. Pies biegł, krokiem sobie szedł (za samochodem - przyp. RMF FM.)

Dodał, że faktycznie zahaczył smycz psa o hak samochodowy. Tłumaczył, że zrobił to, aby "doprowadzić psa do domu". Gdy zauważył, że zwierzę się przewróciło, od razu się zatrzymał.

Minister rolnictwa odwołuje Waldemara B.

Waldemar B. był w ostatnim czasie przedstawicielem ministra rolnictwa i rozwoju wsi w Społecznej Radzie Doradztwa Rolniczego przy Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Lubaniu.

O interwencję w jego sprawie prosili nas inni członkowie rady. Tłumaczyli, że rada organizuje m.in. szkolenia dla rolników dotyczące dobrostanu i ochrony zwierząt.

Jak usłyszał nasz dziennikarz w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, szef resortu Grzegorz Puda zdecydował o odwołaniu Waldemara B. z funkcji członka Rady Społecznej. 

Kim jest Waldemar B.?

Waldemar B., to znany na Kaszubach lokalny polityk. W wyborach parlamentarnych w 2015 uzyskał mandat senatora z ramienia PiS.

W lutym 2018 r., po serii antysemickich wpisów w mediach społecznościowych, został zawieszony przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego w prawach członka PiS i został senatorem niezrzeszonym.

W wyborach 2019 r. starał się o reelekcję z własnego komitetu wyborczego, ale nie dostał się do parlamentu.