Policja zatrzymała 18-letniego mieszkańca Płocka, który 69 razy oszukał lub próbował oszukać uczestników aukcji na jednym z internetowych portali. Wyłudził w ten sposób ponad 100 tys. zł. Poszkodowani to osoby z całej Polski.

18-latek robił zakupy na internetowych aukcjach, ale nie płacił za towary. Tak nabyte przedmioty sprzedawał następnie w lombardach. Łączna kwota, na jaką oszukał on swoje ofiary wyniosła ponad 100 tys. zł - powiedział rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek.

Policja prowadziła śledztwo w tej sprawie od lipca 2013 roku. Fakt, że sprawa miała zasięg ogólnopolski, spowodował, że postępowanie było długotrwałe, gdyż wymagało od funkcjonariuszy zebrania danych z całego kraju - wyjaśnił rzecznik.

Za każde popełnione przestępstwo - oszustwo lub jego próbę - 18-latkowi postawiono 69 zarzutów. Zastosowano wobec niego dozór policji. Akt oskarżenia przeciwko nastolatkowi został już skierowany do Prokuratury Rejonowej w Płocku, która po zapoznaniu się z jego treścią prześle go do sądu.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Już wcześniej był karany za podobne czyny.

(MRod)