"Dziecko już zakopane, od dzisiaj się nie znamy" – taką informację wysłała do mieszkanki Koła pewna 15-latka. Jak się okazało, SMS napisała dla żartu. Wiadomość jednak postawiła na nogi funkcjonariuszy całego regionu.

Do policjantów zgłosiła się mieszkanka Koła, która poinformowała, że otrzymała nietypową wiadomość.

Kobieta oświadczyła, że na swój telefon komórkowy otrzymała wiadomość od nieznanego jej numeru komórkowego o treści: "dziecko już zakopane, od dzisiaj się nie znamy". Z uwagi na powagę zapisanych treści, policjanci podjęli próbę ustalenia nadawcy wiadomości. Wiązało się to z zaangażowaniem w działania wielu mundurowych z różnych jednostek policji. Po kilkugodzinnej współpracy, udało się namierzyć nadawcę informacji - podała sierż. sztab. Weronika Czyżewska.

Jak się okazało, nadawcą wiadomości przesłanej przez komunikator internetowy była 15-latka, mieszkanka jednej z podpoznańskich miejscowości. Czyżewska podała, że nastolatka wysłała informację do losowo wybranego odbiorcy.

Nierozważny pomysł zaczerpnęła z aplikacji TikTok. Powiedziała, że od jakiegoś czasu zagraniczni tiktokerzy prześcigają się w filmikach, w których pokazują wysyłane do przypadkowo wybranych osób wiadomości o różnej treści i ekscytują się ich reakcjami. 15-latka postanowiła skorzystać z tego pomysłu, nie zdawała sobie jednak sprawy, że jej czyn może wiązać się z tak poważnymi konsekwencjami - podała rzeczniczka kolskiej policji.

Jak dodała, sprawę rozpatrzy teraz sąd rodzinny i nieletnich.