W polskim areszcie jest już Marek Falenta – biznesmen skazany w aferze podsłuchowej, trafił do jednego z warszawskich zakładów karnych. Także dziś, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu Mamuki K., podejrzanego o brutalne zabójstwo młodej łodzianki. Poruszenie opinii publicznej wywołało także opublikowane zdjęcie Jacka Czaputowicza z Angeliką Jarosławską. Za granicami kraju emocje wzbudziła natomiast rezygnacja Theresy May ze stanowiska lidera Partii Konserwatywnej. Przygotowaliśmy dla was podsumowanie najważniejszych informacji dnia.

News RMF FM: Marek Falenta wydany Polsce. Jest już w kraju

Marek Falenta, biznesmen skazany w aferze podsłuchowej, został wydany Polsce. Mężczyzna, chcąc uniknąć więzienia, uciekł z kraju i ukrywał się m.in. w Hiszpanii. Zatrzymany został na początku kwietnia w okolicach Walencji.

Zamknięty bankiet w Lublanie i zdjęcie, które nie powinno powstać

"Takie zdjęcie nie powinno zostać zrobione" - tak Ministerstwo Spraw Zagranicznych tłumaczy się ze zdjęcia szefa tego resortu Jacka Czaputowicza z Angeliką Jarosławską. To kontrowersyjną osoba, która rok temu podczas organizowanego przez Kreml forum gospodarczego na okupowanym przez Rosję ukraińskim Krymie twierdziła, że reprezentuje Polskę.

Kilkanaście godzin przesłuchania Mamuki K. Sąd zgodził się na areszt

Kilkanaście godzin trwało przesłuchanie 40-letniego Gruzina Mamuki K., któremu Prokuratura Rejonowa Łódź-Polesie postawiła zarzut brutalnego zabójstwa mieszkanki Łodzi Pauliny D. Grozi mu dożywocie.Po wybuchu w kamienicy w Kędzierzynie - Koźlu: Pod gruzami nikogo nie znaleziono

W piątek strażacy przeszukali gruzowisko po częściowo zawalonej kamienicy w Kędzierzynie - Koźlu. "Nasze psy, które brały udział w akcji nie stwierdziły, że pod gruzowiskiem może się ktoś znajdować" - powiedział Komendant Główny PSP Leszek Suski. Po czwartkowej eksplozji gazu, zawaleniu się jednego piętra i pożarze, poszukiwane były dwie osoby. Świadkowie twierdzili, że mogły być w budynku, kiedy eksplodował gaz.

Włosi zeszli z kolejnego placu budowy

Kolejny drogowy odcinek porzucony przez włoskiego wykonawcę. Z placu budowy ekspresowej S5 - między autostradą A2 a Wronczynem - zeszła włoska firma TOTO. Tę informację w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad potwierdził reporter RMF FM. Ta część trasy łączącej Poznań z Wrocławiem miała być gotowa już kilka miesięcy temu.

Zalewska i Rafalska do Brukseli. Co z nauczycielskim okrągłym stołem?

Związek Nauczycielstwa Polskiego zmienia termin i formułę okrągłego stołu. Edukacyjny okrągły stół w formule Rady Dialogu Społecznego raczej w czerwcu się nie odbędzie - powiedział RMF FM prezes związku Sławomir Broniarz. Według szefa ZNP - termin i formuła okrągłego stołu - powinny się zmienić z powodu ostatnich wyborów do PE.

Mandaty uzyskały zarówno szefowa MEN Anna Zalewska, jak i minister pracy Elżbieta Rafalska. Utrudnia to zorganizowanie spotkania - twierdzi Sławomir Broniarz.

Mamy nową minister pracy i nowego ministra edukacji. Jest potrzeba reaktywowania formuły okrągłego stołu w wersji Rady Dialogu Społecznego od początku - podkreśla. 

May ustąpiła. Nie jest już liderem Partii Konserwatywnej

Brytyjska premier Theresa May zrezygnowała dziś ze stanowiska lidera rządzącej Partii Konserwatywnej. Do czasu wyłonienia jej następcy pozostanie jednak na stanowisku szefowej rządu i pełniącej obowiązki szefa ugrupowania.

Frans Timmermans nie zostanie szefem Komisji Europejskiej

Komisarz ds. praworządności Frans Timmermans - nie ma szans na stanowisko szefa Komisji Europejskiej - powiedział dziennikarce RMF FM Katarzynie Szymańskiej-Borginon wysoki rangą przedstawiciel Europejskiej Partii Ludowej. 

Polonia w USA. Marzą o wielkich karierach i lepszym życiu za oceanem

406 młodych, zdolnych Polaków otrzymało stypendia Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Polonijna instytucja finansowa po raz 19 udzieliła wsparcia młodym członkom Polonii, którzy chcą skończyć najlepsze amerykańskie uczelnie, zdobyć wymarzony zawód a potem konkurować z innymi na amerykańskim rynku pracy. 

WIĘCEJ O STYPENDIACH I AMBICJACH MŁODEJ POLONII PRZECZYTASZ TUTAJ