Najważniejszą informacją weekendu było przyznanie się Iranu do zestrzelenia ukraińskiego samolotu pasażerskiego. W katastrofie zginęło 176 osób. Głośno było też o kolejnych sukcesach Dawida Kubackiego. Za to na trasie Rajdu Dakar doszło do tragicznego wypadku. Oto nasze podsumowanie weekendu!

Irański generał bierze odpowiedzialność za zestrzelenie samolotu. "Chciałbym umrzeć i nie być świadkiem takiego wypadku"


Amir Ali Hadżizadeh, Dowódca sił powietrznych Gwardii Rewolucyjnej Iranu ogłosił w sobotę, że jego jednostka bierze na siebie "całkowitą odpowiedzialność" za przypadkowe zestrzelenie ukraińskiego samolotu pasażerskiego. Wcześniej irańska armia wydała oświadczenie, w którym przyznają się do "nieintencjonalnego" zestrzelenia maszyny.

Zełenski o zestrzeleniu ukraińskiego samolotu: Wszyscy winni zostaną ukarani


Tragiczny wypadek na Rajdzie Dakar. Nie żyje portugalski motocyklista


"Motocyklista Paulo Goncalves zmarł na trasie siódmego etapu Rajdu Dakar" - poinformowali w niedzielę organizatorzy. 40-letni Portugalczyk przewrócił się w okolicach 270. kilometra odcinka specjalnego. Kiedy dotarły do niego służby medyczne był nieprzytomny.

Rajd Dakar: Sonik czwarty, Przygoński ósmy

Jest areszt dla mężczyzny podejrzanego o zabójstwo pacjenta w szpitalu w Gdańsku 15 minut temu

Na trzy miesiące gdański sąd aresztował w niedzielę 61-letniego Krzysztofa Sz., podejrzanego o zamordowanie pacjenta w Szpitalu św. Wojciecha na Zaspie w Gdańsku. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty: zabójstwa w zamiarze bezpośrednim i spowodowania obrażeń ciała u pielęgniarki, którą zaatakował, uciekając z placówki.


Fort Trump na razie wciąż tylko na papierze

Prawie cztery miesiące po podpisaniu przez Polskę i Stany Zjednoczone porozumienia o współpracy obronnej i zwiększeniu amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce, nad Wisłą wciąż stacjonuje tyle samo - czyli cztery i pół tysiąca - amerykańskich żołnierzy.

Kolejne sukcesy Dawida Kubackiego


Świetna forma nie opuszcza Dawida Kubackiego! W niedzielę Polak drugi dzień z rzędu zajął trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata we włoskim Predazzo. Wygrał Niemiec Karl Geiger, a drugi był Austriak Stefan Kraft.

Walerian Romanowski o wyprawie rowerem do Jakucji: Wszystko jest zaplanowane. Tu nie ma miejsca na spontan

Trenowałem swój organizm w niskiej temperaturze. Mam za sobą kilka rekordów Guinnessa. Jadę tam, z dokładnie rozpisanym scenariuszem. Tu nie ma miejsca na spontaniczne działanie - mówi w rozmowie z dziennikarką RMF FM Urszulą Gwiazdą - Walerian Romanowski.

20 stycznia razem z ekipą, która o zimnie wie niemal wszystko, wyrusza do Jakucji. Chce rowerem pokonać tysiąc kilometrów. Będziemy testować różne nowinki techniczne, ale i tak najważniejszy będzie Walerian - dodaje Wawrzyniec Kuc szef wyprawy.