Dawid Kubacki triumfował w 68. Turnieju Czterech Skoczni! Jest trzecim Polakiem, który tego dokonał: wcześniej po zwycięstwa w prestiżowym cyklu sięgali Adam Małysz w 2001 roku oraz Kamil Stoch w 2017 i 2018 roku. Gorąco na Bliskim Wschodzie: po śmierci w amerykańskim ataku irańskiego generała Kasema Sulejmaniego eskalował konflikt na linii Iran - USA. W związku z napiętą sytuacją w regionie NATO zawiesiło misje szkoleniowe w Iraku, a w Brukseli mają spotkać się ministrowie spraw zagranicznych państw członkowskich UE. W Polsce tragiczne wydarzenia rozegrały się w pomorskich Chojnicach: w pożarze hospicjum zginęły cztery osoby. 6 stycznia w niemal 900 miejscowościach w kraju, ale i za granicą, stał pod znakiem Orszaków Trzech Króli, które w tym roku zgromadziły około 1,3 mln ludzi. A za Oceanem rozdano Złote Globy. Co jeszcze wydarzyło się w ostatnich dniach? Sprawdź w specjalnym Podsumowaniu Weekendu RMF FM!

Dawid Kubacki triumfuje w Turnieju Czterech Skoczni!

Dawid Kubacki wygrywa 68. Turniej Czterech Skoczni! Polak, który przed finałowym konkursem cyklu w Bischofshofen przewodził stawce, w zawodach oddał dwa fenomenalne skoki - na odległość 143 i 140,5 m - i sięgnął po swój pierwszy w karierze - i czwarty w historii dla Polski - triumf w tej prestiżowej imprezie! Na podium cyklu również Niemiec Karl Geiger i Norweg Marius Lindvik.

Kamil Stoch zakończył konkurs w Bischofshofen na 13. miejscu, Piotr Żyła był 27.

Kubacki jest trzecim w historii Polakiem ze zwycięstwem w Turnieju Czterech Skoczni na koncie: po Adamie Małyszu, który w TCS triumfował w 2001 roku, i Kamilu Stochu, który dokonał tej sztuki dwukrotnie: w 2017 i 2018 roku.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT:

Tragiczny pożar hospicjum w Chojnicach

4 osoby zginęły w poniedziałek w pożarze hospicjum w Chojnicach na Pomorzu. Ofiary to kobieta i trzech mężczyzn. Pożar wybuchał po godzinie 3 nad ranem.

Prokuratura: Są zarzuty dla Jana S. – "króla dopalaczy"

Zarzuty popełnienia w sumie 12 przestępstw - m.in. kierowania zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się handlem dopalaczami i narkotykami oraz ich przemytem - postawiła w poniedziałek prokuratura Janowi S. nazywanemu "królem dopalaczy". Mężczyzna został zatrzymany w związku z innym śledztwem, dotyczącym podżegania do zabójstwa ministra sprawiedliwości.


Donald Trump: Jeśli Iran zaatakuje Amerykanów, uderzymy w 52 miejscach

Jeśli Iran zaatakuje Amerykanów, to Stany Zjednoczone uderzą w 52 irańskie cele, w tym w ważne dla irańskiej kultury miejsca oraz w sam Iran - napisał w niedzielę prezydent USA Donald Trump na Twitterze.


Uroczystości pogrzebowe Kasema Sulejmaniego. "Miliony ludzi żegnają generała"

W Teheranie w poniedziałek odbyły się uroczystości pogrzebowe Kasema Sulejmaniego, dowódcy elitarnej jednostki Al-Kuds, który zginął w amerykańskim ataku w Bagdadzie. Według irańskiej telewizji, w centrum stolicy zebrały się "miliony" ludzi, którzy chcą pożegnać generała.

Złote Globy. Najważniejsze nagrody dla "1917" i "Pewnego razu w Hollywood"

"1917" Sama Mendesa wyróżniony Złotym Globem dla najlepszego dramatu. "Pewnego razu w Hollywood" uhonorowany w kategorii najlepsza komedia lub musical. Film Quentina Tarantino zdobył jeszcze dwie inne statuetki, w tym za scenariusz napisany przez samego Tarantino.

1,3 miliona ludzi: Ulicami blisko 900 miejscowości przeszły Orszaki Trzech Króli

Około 1,3 miliona ludzi przeszło w niemal 900 miejscowościach w Polsce i za granicą w Orszakach Trzech Króli - taką informację przekazała rzeczniczka prasowa inicjatywy Orszaku Trzech Króli Jolanta Stachacz. Jak ponadto podała, w największym w Polsce - warszawskim - Orszaku "było około 90 tysięcy osób, to rekord". Tegoroczne pochodny szły pod hasłem: "Cuda, cuda ogłaszają". "Chcemy rozkolędować Polskę" - podkreślała Jolanta Stachacz.

Australia płonie. "Szukajcie schronienia na własną rękę, gdy zobaczycie, że zbliża się ogień"

W niedzielę premier Australii Scott Morrison przedstawi ogólnokrajowy bilans ofiar i strat spowodowanych przez szalejące od września pożary. Skuteczną walkę z ogniem utrudniają wichury, towarzyszące pożarom i temperatura przekraczająca 40 stopni Celsjusza. W niektórych wypadkach straż pożarna ostrzega, że nie będzie mogła skutecznie ratować zagrożonych. W komunikacie ochotniczej wiejskiej straży pożarnej Nowej Południowej Walii wydanym w sobotę napisano: "Niekiedy jest już za późno na ewakuację. Szukajcie jakiegoś schronienia na własną rękę, gdy zobaczycie, że ogień się przybliża".