Wciąż nie zapadła decyzja ws. dymisji prezesa NIK-u. W piątek CBA złożyło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Mariana Banasia. Zawiadomienie to jest wynikiem kontroli jego oświadczeń majątkowych. Sam szef Izby odniósł się do tego w wydanym oświadczeniu: „To dobrze, że prokuratura i ewentualnie niezawisły sąd zajmą się sprawą moich oświadczeń majątkowych i skrupulatnie wyjaśnią wszystkie wątpliwości”. To temat numer jeden w Polsce. W Londynie w piątkowe popołudnie doszło do ataku „o podłożu terrorystycznym” – jak podają tamtejsze służby. Mężczyzna uzbrojony w nóż zaatakował przechodniów. Ci obezwładnili go i zabrali broń. Napastnik został następnie zastrzelony przez policjantów. Zebraliśmy dla Was najważniejsze wydarzenia piątku.

Prezes NIK: To dobrze, że prokuratura zajmie się sprawą. Niczego nie zataiłem

To dobrze, że prokuratura i ewentualnie niezawisły sąd zajmą się sprawą moich oświadczeń majątkowych i skrupulatnie wyjaśnią wszystkie wątpliwości - pisze w oświadczeniu Marian Banaś, odnosząc się do tego, że CBA złożyło powiadomienie do prokuratury o możliwości popełnia przestępstwa po kontroli jego oświadczeń majątkowych. Szef NIK nie przyznał się do zarzutów.

Witek: W sprawie odwołania prezesa NIK mogą być przygotowane zmiany ustawowe


W sprawie odwołania prezesa NIK mogą być przygotowane zmiany ustawowe - podkreśliła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Jak zastrzegła, będą one zgodne z konstytucją i nie będą wymagały jej zmiany.

W podobnym tonie wypowiadał się w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Krzysztof Sobolewski. Jeśli nie będzie tej refleksji ze strony prezesa Banasia, to podejmiemy pewne działania legislacyjne - podkreślał szef komitetu wykonawczego PiS.

Atak terrorystyczny na London Bridge. Nożownika obezwładnili przechodnie

Strzały padły po południu na London Bridge w stolicy Wielkiej Brytanii. Mężczyzna uzbrojony w nóż zaatakował przechodniów. Ci obezwładnili go i zabrali broń. Napastnika następnie zastrzeliła policja. Według ustaleń śledczych, atak miał podłoże terrorystyczne. Co najmniej dwie osoby zginęły, a wiele innych zostało rannych.

Sędzia Paweł Juszczyszyn zawieszony. Przez prezesa olsztyńskiego sądu - członka nowej KRS

Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki wydał zarządzenie zawieszające na miesiąc ze skutkiem natychmiastowym sędziego Pawła Juszczyszyna. Nawacki jest członkiem nowej Krajowej Rady Sądownictwa i to wobec niego stawiane były pytania dotyczące podpisów złożonych pod jego kandydaturą.

Katastrofa samolotu MiG-29 pod Pasłękiem. Prokuratura stawia zarzuty

Są zarzuty narażenia na utratę życia i nieumyślnego spowodowanie śmierci pilota samolotu MiG-29, który rozbił się w okolicach Pasłęka w lipcu 2018 roku- dowiedział się reporter RMF FM.Podejrzani to dwaj cywile byli już pracownicy Wojskowych Zakładów Lotniczych w Bydgoszczy. Jak ustalił reporter RMF FM Krzysztof Zasada - pracowali przy remoncie systemów ucieczkowych w myśliwcach.

Kraków: Po 21 latach sprawa brutalnego zabójstwa studentki trafiła do sądu

Po 21 latach od zaginięcia studentki Katarzyny Z. sprawa jej brutalnego zabójstwa wreszcie trafiła do sądu. W Krakowie odbyło się dziś posiedzenie organizacyjne. Makabryczną historią żyła cała Polska. 

Donald Tusk żegna się z Radą Europejską

Odchodzący szef Rady Europejskiej Donald Tusk pożegnał się ze swoim stanowiskiem. Będę już nie tylko sercem, ale też coraz bardziej fizycznie obecny w Polsce. Mam pewne zobowiązania, pewne pomysły - mówił dziennikarzom w Brukseli.