Co najmniej dwie osoby zginęły w sklepie koszernym w Paryżu, w którym napastnik wziął kilku zakładników - podała agencja France Press, powołując się na źródła. Być może przestępca to ten sam mężczyzna, który wczoraj zastrzelił policjantkę. Trwa też akcja antyterrorystów w drukarni w Dammartin-en-Goele, gdzie ukryli się terroryści, którzy wiele na to wskazuje, odpowiadają za atak na siedzibę "Charlie Hebdo".

14:27 Co najmniej dwie osoby zginęły w sklepie koszernym w Paryżu, w którym napastnik wziął kilku zakładników - podała agencja France Press, powołując się na źródła.

14:05 Zobacz relację FRANCE 24 English z wydarzeń we Francji 

13:59 Według części mediów, napastnik ze sklepu, po kilkudziesięciu minutach został już schwytany. Ranne miały zostać dwie osoby. Świadkowie twierdzą, że słyszeli około 80 strzałów. Inny świadek dodaje, że widział w sklepie ludzi leżących na ziemi. Nie wiadomo, czy byli to zakładnicy, czy ich ciała. 

13:54 Zobacz, jak Twitter relacjonował wydarzenia w Dammartin-en-Goele

13:39 Znowu strzały we Francji: Sprawca zabarykadował się w sklepie koszernym w Paryżu i wziął zakładnika, albo zakładników. Jedna osoba jest ranna. Agencja AFP nie wyklucza, że jest to ten sam mężczyzna, który wczoraj zastrzelił policjantkę.

13:29 Francuscy śledczy ustalili związek między dwoma dżihadystami podejrzanymi o dokonanie w środę zamachu w redakcji tygodnika "Charlie Hebdo" w Paryżu i zabójcą policjantki w czwartkowej strzelaninie w Montrouge pod Paryżem - podały źródła policyjne. Do tej pory francuskie władze utrzymywały, że między tymi wydarzeniami "nie ma żadnego związku".

13.00 Według jednego ze świadków, terroryści twierdzą, że są członkami Al-Kaidy. Ten świadek, to mężczyzna, któremu wcześniej zamachowcy ukradli samochód. Zeznał on, że byli oni zdeterminowani i jednocześnie spokojni. Jeden z nich miał powiedzieć: Wyjdź z samochodu. Jesteśmy z Al -Kaidy z Jemenu. Terroryści pozwolili mu zabrać z auta psa i odjechali. 

11:55 Według nieoficjalnych informacji były jednak próby negocjowania z terrorystami, ale mieli oni powiedzieć, że nie mają nic do stracenia i chcą umrzeć jak męczennicy. Budynek drukarni został otoczony przez antyterrorystów. Teren z powietrza jest patrolowany przez śmigłowce. 

11:26 Prezydent Francji zapowiedział m.in. więcej wojska na ulicach. 

11:20 Szefowa MSW Teresa Piotrowska uda się w niedzielę do Paryża, gdzie spotka z ministrami spraw wewnętrznych z Europy i Ameryki. Przedstawiciele resortów siłowych będą rozmawiać o walce z terroryzmem w związku z atakiem na francuski tygodnik "Charlie Hebdo". Takie wydarzenia, jak te we Francji, zawsze powodują wzmożoną czujność wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Obecnie w Polsce stan zagrożenia utrzymuje się na podstawowym poziomie. Jednak służby cały czas analizują wszystkie informacje i sygnały. Jestem o nich na bieżąco informowana - dodaje Piotrowska.

11:17 Rzecznik lotniska Charles de Gaulle informuje, że w związku z zakrojoną na szeroką skalę operacją zamknięto dla lądowań dwa pasy portu lotniczego; nie powoduje to jednak zmian w rozkładzie lotów.

11:04 To, co dzieje się w okolicach Dammartin-en-Goele, możecie na bieżąco śledzić na kanale You Tube

10:55 Służby informują, że do akcji wkroczyli antyterroryści. Oznaczałoby to, że nie próbowano negocjować z napastnikami. Policjanci uznali najwyraźniej, że pracownik drukarni, który jest wzięty za zakładnika jest w dużym niebezpieczeństwie.

10:30 Lotnisko Charla de Gaulle’a zostało częściowo zamknięte. Jest ono położone 6 kilometrów od Dammartin-en-Goele, gdzie trwa obława. Policja nie wyklucza, że terroryści mają wyrzutnię rakiet.

10:16 Państwo Islamskie chwali środowy atak terrorystyczny w Paryżu na siedzibę satyrycznego tygodnika "Charlie Hebdo". Nazywa sprawców zamachu "bohaterskimi dżihadystami" - informuje grupa monitorująca działalność islamistów w internecie.

10:12 Said Kouachi, jeden z podejrzanych o zamach na redakcję "Charlie Hebdo" w Paryżu, przebywał w Jemenie w 2011 roku na studiach religijnych i spotkał się z islamistą Anwarem al-Awlakim - informuje Reuters powołując się na źródło w jemeńskim wywiadzie.

10:06 W strzelaninie w miejscowości Dammartin-en-Goele zginęła jedna osoba a kilka zostało rannych. Nie wiadomo, kim jest ofiara - informują media.

10:04 Jak informują na Twitterze francuskie gazety, w okolicy Dammartin-en-Goele pojawiły się wojskowe helikoptery

10:00 Co najmniej jednego zakładnika wzięto w piątek rano w miejscowości Dammartin-en-Goele, we francuskim regionie Ile-de-France - podały źródła policyjne.

09:50 Szef francuskiego MSW potwierdził, że w miejscowości Dammartin-en-Goele w regionie paryskim trwa policyjna operacja. Na miejsce przybyli antyterroryści. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że słyszeli odgłosy strzelaniny. 

09:40 Mieszkańcy Dammartin-en-Goele mają zakaz wychodzenia z domów. Według sieci radiowej RTL napastnicy wzięli zakładników firmy w dzielnicy, gdzie znajduj się siedziby wielu przedsiębiorstw. 

09.30 Dammartin en Goele znajduje się niedaleko podparyskiego lotniska imienia Charla de Gaulle’a. Do tej pory domniemani terroryści byli tropieni w regionie Pikardia.

9.00 Piątkowe gazety pytają, czy wielka obława na sprawców krwawego ataku terrorystycznego na redakcję pisma "Charlie Hebdo"  zakończyła się fiaskiem? Z Pikardii, odjechała w piątek jedna trzecia wysłanych tam wcześniej policjantów i żandarmów. Liczba funkcjonariuszy spadła z 1500 do 1000.