Jak dowiedział się Paweł Balinowski, Jacek Sasin ma pozytywny test na koronawirusa. Jego stan jest dobry. Wicepremier Sasin pracuje zdalnie.
Sasin był na kwarantannie po raz pierwszy w marcu, gdy zarażenie koronawirusem wykryto u ministra środowiska Michała Wosia. Potem Sasin był na kwarantannie w maju, ponieważ w czasie roboczego spotkania z przedstawicielami górniczych związków zawodowych miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Trzeci raz wicepremier trafił na kwarantannę w sierpniu po spotkaniu zespołu ds. spraw górnictwa, na którym była osoba zakażona koronawirusem. Po raz ostatni wicepremier na kwarantannę trafił w październiku, kiedy okazało się, że Przemysław Czarnek ma pozytywny test na koronawirusa.