Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin otrzymał negatywny wynik testu na koronawirusa. Taką informację przekazał wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń w rozmowie z portalem money.pl

Dostałem radosnego SMS-a od Jacka Sasina, wczoraj wieczorem, że jest zdrowy i wynik testu jest negatywny - poinformował wiceminister Soboń.

W poniedziałek Sasin napisał na Twitterze, że w czasie roboczego spotkania z przedstawicielami górniczych związków zawodowych miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. W związku z tym trafił na kwarantannę i rozpoczął pracę zdalną.

Wicepremier Jacek Sasin był w środę zdalnym gościem Porannej rozmowy w RMF FM. Odniósł się m.in. do sformułowanego przez posła Platformy Obywatelskiej zarzutu, że "uciekł na kwarantannę", by nie odpowiadać na pytania dot. planowanych na 10 maja wyborów, które ostatecznie się nie odbyły. 

Nigdzie nie uciekłem, jestem tutaj. Byłem na komisji sejmowej, panie redaktorze, dokładnie w ten sam sposób, jak jestem dziś w studiu RMF FM. Pan poseł Nitras jak widać nie przyjął do wiadomości, że w dzisiejszych czasach są inne możliwości uczestniczenia w życiu publicznym niż tylko osobiste. I ćwiczę te możliwości od pewnego czasu - tłumaczył gość Roberta Mazurka.