Największy w Polsce sylwester "pod chmurką" odbył się na krakowskim Rynku Głównym. Zebrało się tam – podobnie jak co roku - ok. 100 tys. ludzi. Zabawę rozpoczęto punktualnie o godz. 21. Gwiazdą sylwestrowej nocy była Kasia Kowalska. Bawiono się także na ulicach innych polskich miast.

Od lat w sylwestrową noc mieszkańcy Krakowa gromadzą się tłumnie na krakowskim rynku. Wspólnie świętują nadejście Nowego Roku.

Podczas wczorajszej nocy dla wszystkich widzów zgromadzonych na Rynku Głównym jak zwykle grały gwiazdy polskiej muzyki pop, a całości towarzyszył pokaz sztucznych ogni.

A jak żegnano stary rok na krakowskim rynku? Posłuchaj relacji reportera RMF:

W Zakopanem publiczność na sylwestrze „pod chmurką” rozgrzali Trebunie Tutki, Krzysztof Krawczyk przywitał Nowy Rok z warszawiakami. Łodzianie bawili się na pl. Wolności. Mieszkańcy Lublina na pl. Litewskim. W Szczecinie zamiast fajerwerków błysnęły lasery.

Zabawy „pod chmurką” nie było w Katowicach. Władze miasta uznały, że niewskazane byłoby huczne świętowanie, gdy symbol Śląska - górnictwo - pogrążone jest w kryzysie

Ale niezależnie, czy pod chmurką, czy w lokalu - zabawa była wspaniała...

Foto: RMF

10:45