Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zabezpieczyła dokumentację Towarowego Domu Maklerskiego „Temida Broker” ze Szczecina. Jak nieoficjalnie dowiedziało się RMF, to właśnie ta firma pośredniczyła w sprzedaży 13 tys. ton skradzionej pszenicy.

Funkcjonariusze ABW, prowadzący śledztwo w związku z aferą zbożową, spotkali się już między innymi z byłym wicewojewodą Andrzejem Durką, który zaznaczał w rozmowie z reporterem RMF, że to nie było przesłuchanie, a zwykła rozmowa. Dotyczyła – jak wyjaśniał – mechanizmów obrotu zbożem.

Twierdził także, że jako osoba odpowiedzialna za ubiegłoroczny skup zboża w regionie, wielokrotnie wyrażał swój sprzeciw wobec posła Bondy. Na spotkaniach w urzędzie wojewódzkim, na posiedzeniach Rady Ministrów oraz na spotkaniach Agencji Rynku Rolnego - wyliczał Durka.

Dodajmy jeszcze, że wczoraj oświadczenie w „zbożowej sprawie” wydała ARR w Szczecinie. Zawiadamia w nim, iż niedobory zboża w magazynach już zostały uzupełnione. Jednak skąd wzięto zboże, agencja nie wyjaśnia.

foto: RMF

07:10