​Rząd chce skończyć z regionalizacją obostrzeń i to nawet zaraz po weekendzie majowym - ustalili dziennikarze RMF FM. To oznacza poluzowanie obostrzeń w województwach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim.

Taka zmiana oznaczałaby, że zaraz po majówce w województwach śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim uruchomione zostałyby lekcje hybrydowe dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

Otwarte miałyby zostać także salony kosmetyczne, czyli fryzjerskie i manicure, tatuażu i kolczykowania.

Rozmówcy RMF FM w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwie Zdrowia i Radzie Medycznej mówią, że takie rozwiązanie to najbardziej rozsądny scenariusz. Oczywiście ostateczną decyzję będzie musiał podjąć premier.

Ujednolicenie ograniczeń w całym kraju wynikałoby po pierwsze ze spadającej liczby zakażeń, ze spadku zajętości łóżek oraz z faktu, że utrzymanie regionalizacji nie miałoby sensu w związku z generalnym planowaniem luzowania i wznawiania ruchu turystycznego w kraju.

Od poniedziałku w 11 województwach mogą działać salony urody, fryzjerskie, tatuażu i piercingu. Z kolei uczniowie klas I-III wrócili do nauczania hybrydowego. W pozostałych pięciu województwach, w związku z utrzymującą się wysoką liczbą zakażeń, utrzymano wcześniejsze obostrzenia.

/
/
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.


Opracowanie: