Zmagania z zimą czekają dziś kierowców w wielu miejscach w Polsce. Ślisko jest na drogach Lubuskiego i na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce jezdnie pokrywa błoto pośniegowe. Mocno poprószy dziś także na południu.

Najgorzej jeździ się w południowej części Lubuskiego, zwłaszcza na drogach wojewódzkich i lokalnych. Dziś ma się tam utrzymać lekki mróz, będzie też padał śnieg. Opady utrudniają jazdę także kierowcom w Wielkopolsce. Uważać trzeba szczególnie na odcinkach pokrytych błotem pośniegowym, na których dużo łatwiej wpaść w poślizg.

W nocy na Dolnym Śląsku miejscami spadło aż kilkanaście centymetrów śniegu. Na drogach jest bardzo ślisko, bo pod warstwą zjeżdżonego śniegu zalega lód. Najtrudniejsze warunki są w okolicach Jeleniej Góry, gdzie problem z podjazdem mogą mieć zwłaszcza samochody ciężarowe. Na niektórych odcinkach, jak np. na drodze prowadzącej do przejścia granicznego w Jakuszycach, wskazane jest zakładanie na koła łańcuchów.

Od wczorajszego wieczora śnieg sypie także na Podkarpaciu. W okolicach Ustrzyk Dolnych, Rymanowa i Jasła można spotkać koleiny śnieżne i lodowe. Służby drogowe ostrzegają, że w ciągu dnia sytuacja na podkarpackich drogach może się pogorszyć.

Śnieg ma dziś padać także w Mazowieckiem i Świętokrzyskiem.