Jutro SLD ma wybrać swojego nowego szefa. Obecny, jak i inni kierujący partią – delikatnie mówiąc - nie mają najlepszych notowań. Mało tego. Są tacy, którzy dawnych towarzyszy posądzają o zdradę ideałów. To członkowie Komunistycznej Partii Polski z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.

KPP istnieje od blisko dwóch lat. Razem z sympatykami jest ich około 3 tys. Zwracają się do siebie, jakby ciągle był XIX wiek – czyli towarzysze. Taki zwrot u nas obowiązuje - przyznaje Marian Mindelak. O członkach Sojuszu Lewicy Demokratycznej mówi - to panowie. Pierwszy cel niektórych panów w rządzeniu to jest dobro własne i swoich kumpli.

Czasem Marian Mindelak zamiast o panach mówi też o kapitalistach. Nie ma żadnej różnicy między SLD – jeśli chodzi o politykę gospodarczą - a innymi kapitalistycznymi partiami. Kapitalizm zawsze będzie brutalny. Można powiedzieć, że na ołtarzu wartości jest nie człowiek tylko pieniądz.

Krytyka jest sroga, ale i zarzut poważny – odejście od ideałów. Odeszła od nich partia, odeszło kierownictwo, odszedł przywódca – cała partia odeszła.

09:05