Ciała dwóch 13-latek odnaleziono w lesie pod Wołominem w okolicach Warszawy. Trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyn śmierci dwóch dziewczyn.

Zaginięcie obu 13-latek zgłoszono wczoraj - policja jeszcze przed północą otrzymała dwa sygnały. Całą noc trwały poszukiwania. 

Na ciała dziewczynek nad ranem w lesie natrafiła przypadkowa osoba.

Okoliczności i przyczyny śmierci są wyjaśniane przez policję pod nadzorem prokuratury. Funkcjonariusze i śledczy skupiają się na odtwarzaniu ostatnich godzin życia nastolatek. Będą weryfikowane komputery i telefony dziewczynek. Analizowane będą wszelkie informacje, które przesyłały między sobą. 

Jedna z nastolatek była mieszkanką warszawskiej Pragi, a druga miejscowości, w pobliżu której odnaleziono ciała. Były koleżankami. 

Nic nie wskazuje na to, by ktoś przyczynił się do ich śmierci. Nie ma sygnału, by pochodziły z trudnych rodzin. Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, nastolatki mogły popełnić samobójstwo.

Informację o odnalezionych ciałach nastolatek jako pierwszy podał Polsat News.

Nachodzą cię myśli samobójcze? Wydaje Ci się, że znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia? Pamiętaj, że są osoby, które chcą i mogą Ci pomóc. Dyżurują telefonicznie lub on-line:

800 70 2222 - całodobowe Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie [WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ]

116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży [WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ]

Możesz też napisać maila lub porozmawiać na czacie.

W sytuacji zagrożenia życia dzwoń pod numer 112 albo jedź na izbę przyjęć najbliższego szpitala psychiatrycznego.