Do 14 wzrosła liczba ofiar pożarów, które od początku ubiegłego tygodnia szaleją w Portugalii. Dziś straż pożarna poinformowała o śmierci małżeństwa, które nie zdążyło uciec przed jednym z pożarów. Ogień znów pojawił się na południu Francji.

Do wypadku doszło w graniczącym z Hiszpanią dystrykcie Braganca w północnej Portugalii. Według strażaków, ofiary prawdopodobnie zostały zaskoczone płomieniami, gdy poszły sprawdzić sytuację na swojej posiadłości.

Portugalia od początku ubiegłego tygodnia walczy z pożarami lasów. Sytuację pogarsza utrzymująca się fala upałów. Rząd ogłosił w poniedziałek stan klęski żywiołowej i zwrócił się o pomoc do Unii Europejskiej i NATO. W wyniku pożarów spłonęło już 54 tys. hektarów lasów i wiele domów. W walce z ogniem uczestniczy 1500 strażaków.

W ogniu także południowa Francja. Ponad 400 strażaków walczy z pożarami, które znów pojawiły się w co najmniej kilku miejscach na południu kraju. W ciągu ostatnich dwóch dni ogień strawił ponad półtora tysiąca hektarów lasów.

15:50