RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Jan Pietrzak miał operację

Publikacja: Czwartek, 8 maja (15:36) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Jan Pietrzak przeszedł operację wszczepienia by-passów. Rodzina artysty informuje, że operacja w szpitalu w Warszawie zakończyła się pomyślnie, w ciągu kilku godzin Pietrzak ma zostać wybudzony.

Pietrzak, jak czytamy na jego oficjalnej stronie janpietrzak.pl, to twórca i lider dwóch satyrycznych kabaretów: studenckiego w Hybrydach (lata '60-'67) i Kabaretu pod Egidą (od 1967 roku). "Autor tysięcy piosenek, monologów, felietonów oddających polskie nastroje i realia ostatniego półwiecza. Niezrównany komentator społecznych i politycznych przygód społeczeństwa przełamującego zniewolenie komunistycznego ustroju" - czytamy na janpietrzak.pl.

Jego patriotyczna pieśń "Żeby Polska była Polską" stała się w '80 roku spontanicznym hymnem Solidarności.

(mpw)

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: