W ubiegłym roku najwięcej kar, bo aż 266 (na 72 mln zł), dostały firmy naruszające zbiorowe interesy konsumentów. Najwięcej zapłacili uczestnicy karteli - 119 kar na 191 mln zł. Kartele są niestety ciągle jednym z głównych problemów na rynku. Absolutnie nie mam w tym obszarze poczucia sukcesu - mówi Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, prezes UOKiK.
W ostatnich latach łatwego życia nie również branża telekomunikacyjna. W ubiegłym roku jedną decyzją urzędu ukarane zostały 4 wielkie firmy, na łączną kwotę 113 mln zł.