RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Prezydent ograniczył wniosek do TK ws. SKOK-ów

Publikacja: Czwartek, 10 marca (16:16) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prezydent Bronisław Komorowski podjął decyzję o ograniczeniu wniosku do Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego ustawy o SKOK-ach - poinformowało biuro prasowe Kancelarii Prezydenta RP. Ustawę zaskarżył w 2009 r. prezydent Lech Kaczyński.

Prezydent wycofał zastrzeżenia wobec przepisów ustanawiających nadzór Komisji Nadzoru Finansowego nad działalnością SKOK-ów.

Jak podało biuro prasowe, podstawową zaletą wzmocnienia nadzoru nad działalnością Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych jest zapewnienie większego bezpieczeństwa ulokowanych tam pieniędzy. O objęcie SKOK-ów skuteczniejszym nadzorem apelowały w swoich raportach i opiniach czołowe instytucje dbające o bezpieczeństwo finansowe, m.in. Bank Światowy i Europejski Bank Centralny.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: