RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

OFE biją fundusze inwestycyjne

Publikacja: Piątek, 7 października (07:24) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Fundusze emerytalne w trzy lata zarobiły dla swoich członków średnio prawie 15 procent. Inwestycyjne w tym czasie tylko nieco ponad 8 procent - informuje "Gazeta Wyborcza".

Biorąc pod uwagę gigantyczny kryzys, wynik jest całkiem przyzwoity. OFE spełniły swoją funkcję. Pokazały, że są dobrym zabezpieczeniem oszczędności przyszłych emerytów - ocenia Marcin Żółtek z OFE Aviva.

Według obliczeń gazety, OFE zarobiły średnio 14,7 procent. Najlepiej poradziły sobie fundusze: PKO BP Bankowy - 16,1 procent - oraz Allianz i ING - po 16 procent. Najgorzej wypadł Pocztylion - niespełna 13 procent.

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: gospodarka OFE

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: