RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Gazprom: Budowa Nord Stream 2 ukończona

Opracowanie: Publikacja: Piątek, 10 września (10:41) Aktualizacja: Piątek, 10 września (10:00)

Rosyjski koncern Gazprom poinformował w piątek o zakończeniu budowy gazociągu Nord Stream 2. Firma podała na swoich kanałach w mediach społecznościowych, że informację tę ogłosił szef Gazpromu Aleksiej Miller na porannym zebraniu w koncernie.

Miller "poinformował, że dziś rano o godz. 8.45 czasu moskiewskiego (godz. 7.45 czasu polskiego - przyp. RMF FM) budowa gazociągu Nord Stream 2 została całkowicie ukończona" - podał Gazprom na swoim kanale na komunikatorze Telegram.


Prace przy układaniu rurociągu na dnie Bałtyku zakończyły się 6 września.


Agencja Bloomberg informowała w tym tygodniu, powołując się na źródła, że dostawy gazu pierwszą nitką mogą rozpocząć się od 1 października 2021 r.




Źródło: PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: