Polacy wreszcie czują poprawę kondycji domowych budżetów - informuje "Puls Biznesu". Gazeta powołując się na badanie grupy ubezpieczeniowej Genworth podaje, że 38 proc. ankietowanych uważa, że od chwili utraty pracy przez najlepiej zarabiającego członka gospodarstwa byliby w stanie regulować zobowiązania finansowe jeszcze co najmniej przez kwartał. To aż o 15 pkt proc. więcej niż rok temu.

Jak wylicza dziennik, odsetek osób, które nie utrzymałyby się nawet przez miesiąc po utracie zajęcia spadł z 22 do 12 proc.

To sygnał, że Polacy są dziś lepiej przygotowani na wypadek bezrobocia - zauważa "PB". Co więcej, coraz częściej odkładają też środki na "czarną godzinę".

Polacy z roku na rok doceniają też poprawę swojej kondycji finansowej. Pod koniec 2012 r. tylko 7 proc. uważało, że sytuacja ich gospodarstwa poprawi się w kolejnym roku. Po 12 miesiącach oceniało ją dobrze już 25 proc. i taki sam odsetek uznał, że rok 2014 będzie lepszy, a po roku znów więcej osób - aż 38 proc. - oceniło go pozytywnie.

(abs)