Adam Małysz zajął 16. miejsce we wczorajszym konkursie skoków narciarskich w czeskim Libercu. Zawody zaliczane do Pucharu Świata wygrał Austriak Thomas Morgenstern. Drugie miejsce zajął jego rodak Andreas Widhoelzl, a trzeci był Czech Jakub Janda.

Po pierwszej serii Małysz był dopiero 25. Jednak dobry występ w drugiej odsłonie pozwolił mu awansować o 9 "oczek".

W Libercu swoje pierwsze punkty w Pucharze Świata zdobył Robert Mateja, który zajął 26. miejsce. Do finałowej "trzydziestki" nie zakwalifikował się natomiast Krystian Długopolski. Zajął dopiero przedostatnią, 50. pozycję.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Adam Małysz spadł na 4. pozycję. prowadzi Fin Janne Ahonen, który wyprzedza Austriaków: Martina Hoellwartha i Andreasa Widhoelzla.