Jeszcze w tym roku może pojawić się w supermarketach wózek-robot. Taki sprzęt będzie nam pomagać w robieniu zakupów. Prototyp powstał w USA, a zainteresowane są holenderskie supermarkety.

W przyszłości zakupy będą przede wszystkim szybkie i o wiele sprawniejsze. Nie będziemy np. niepotrzebnie tracić czasu na szukanie produktów na półkach. Za pomocą smartfona prześlemy najpierw listę zakupów, a wózek sam wybierze najbardziej optymalną trasę pomiędzy sklepowymi półkami, zatrzymując się tuż przy właściwych produktach.

Wózek będzie też pokazywać ceny poszczególnych artykułów oraz wskazywać sugestie innych produktów. Będzie miał także wmontowane informacje o wszystkich aktualnych promocjach. Przez cały czas będziemy także informowani o poszczególnych cenach produktów i całościowej cenie naszych zakupów.

Koniec z kolejkami do kasy

Nie będziemy także stać w kolejce przy kasie, bo wózek wszystko zeskanuje i dzięki wbudowanemu systemowi płatniczemu, będziemy mogli zapłacić kartą. Potem wózek odprowadzi nas do auta i samodzielnie wróci do stacji dokującej.

(abs)