Dziesięć lat temu, zanim serial o smokach i wojownikach trafił na ekrany naszych telewizorów, imię Arya nie mieściło się nawet na liście 1000 najpopularniejszych imion dla dzieci w Stanach Zjednoczonych. W zeszłym roku 2545 dziewczynek otrzymało imię Arya i znalazło się ono na 119. miejscu najpopularniejszych dziewczęcych imion.

Arya to trzecie dziecko i druga córka lorda Eddarda i lady Catelyn Stark. Na początku opowieści ma zaledwie 10 lat. W filmie dorasta, nabiera sił i ostatecznie to jej udaje się pokonać groźnego Nocnego Króla. W ubiegłym roku jej imię nadano w Stanach Zjednoczonych 2545 dziewczynkom.

Nie tylko imię Arya spodobało się rodzicom, fanom serialu. Także imiona dużo trudniejsze do wymówienia znalazły uznanie. Jak podaje CNN w 2018 roku 560 dzieci nazwano Khaleesi, co nie jest nawet imieniem. Khalesi w języku wojowniczych Dothraków oznacza królową. Takim tytułem posługuje się królowa Denerys Targeryen. Z kolei Denerys, oryginalne imię matki smoków otrzymały 163 dziewczynki w 2018 roku.

Mniej popularne imiona inspirowane "Grą o tron" to Tyrion (58 chłopców), Jorah (30 chłopców), Sansa (29 dziewcząt).