Szlachetna Paczka organizowana przez Stowarzyszenie WIOSNA ruszyła z nową kampanią społeczną - "Lubię ludzi". "Chcemy zmotywować ludzi do działania i pomóc im opowiedzieć się za tym, co łączy i buduje wspólnotę" - mówią inicjatorzy akcji.

Szlachetna Paczka organizowana przez Stowarzyszenie WIOSNA ruszyła z nową kampanią społeczną - "Lubię ludzi". "Chcemy zmotywować ludzi do działania i pomóc im opowiedzieć się za tym, co łączy i buduje wspólnotę" - mówią inicjatorzy akcji.
Lubię ludzi. Wsprzyj akcję /Szlachetna Paczka /

Jako "Szlachetna Paczka" podejmujemy się wyzwania zjednoczenia Polaków - przyznaje w rozmowie z RMF FM ksiądz Jacek Stryczek. Przede wszystkim chcemy dokonać zmiany w naszym kraju. Chcemy pokazać, że są już ludzie, którzy lubią ludzi. Może się okazać, że ich jest nawet większość w tym kraju i możemy sprawdzić, żeby ten kraj był fajniejszy. "Lubię ludzi" to nie mówienie o tym co czuję, ale o tym co robię. Jak ktoś wygrywa, to ja go pochwalę, a jak ktoś ma problem to ja mu pomogę - opowiada.

Z kampanią i specjalnym manifestem, którego treść ks. Jacek Stryczek, ujawnił dziś w samo południe na specjalnej konferencji w Warszawie, stowarzyszenie Wiosna ruszy w Polskę. Została też uruchomiona specjalna platforma  www.LubieLudzi.pl.

Każdy, kto zechce włączyć się w "Lubię ludzi", będzie mógł to zrobić na wiele sposobów. Począwszy od złożenia publicznej deklaracji i podpisania się pod manifestem, przez zakup dedykowanych gadżetów (opaska, koszulka, torba, notes), aż po aktywny udział w projektach Stowarzyszenia WIOSNA.

Ambasadorami kampanii zostali znani sportowy: Karol Kłos (mistrz Europy i mistrz świata w siatkówce), Wojciech Szczęsny (bramkarz reprezentacji Polski i AS Romy), Maja Włoszczowska (wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim), Tomasz Majewski (mistrz olimpijski w pchnięciu kulą). Jak również influencerzy: Arlena Witt (blogerka i vlogerka z kanału "Po cudzemu"), Daniel Rusin (autor kanału na Youtube "Reżyser życia"), Konrad Kruczkowski (autor bloga "Halo ziemia"), Paulina Mikuła (prowadząca kanał "Mówiąc inaczej"), Michał Pol (wieloletni redaktor naczelny "Przeglądu Sportowego").

Manifest SZLACHETNEJ PACZKI


Do czegoś Wam się przyznamy:

lubimy ludzi

Wydobywamy z nich to, co mają w sobie najpiękniejszego.
Pomagamy im, by stawali się lepsi.
Właśnie tak wpływamy na rzeczywistość.

Do prawdziwych zmian potrzeba działania.
To piękni ludzie kreują wokół siebie piękny świat.
Jeśli będzie nas wielu, zmienimy wszystko. 
  
Lubię ludzi to nasz sposób na życie.

To zasady, którymi kierujemy się na co dzień.


1. DOCENIAMY INNYCH, KIEDY ODNOSZĄ SUKCES

Traktujemy ludzi tak, by chcieli wydobyć z siebie to, co najlepsze.

Cieszymy się z nimi, chwalimy, podziwiamy.


2. DOSTRZEGAMY POTRZEBUJĄCYCH I MĄDRZE POMAGAMY

Wspieramy ludzi tak, by uczyli się wygrywać.

Jesteśmy z nimi, dajemy przykład, inspirujemy.


3. PRACUJEMY UCZCIWIE

Osiągamy sukcesy dzięki pracowitości i wytrwałości.

Rozwijamy się, patrzymy w przyszłość, mamy cierpliwość.

 

4. RÓŻNORODNOŚĆ TRAKTUJEMY JAKO SZANSĘ

Tworzymy jedną drużynę i wspólnie walczymy o zwycięstwo.

Szanujemy odmienność, jesteśmy ciekawi ludzi, współpracujemy.

 

Mamy wpływ na to, jak wygląda nasz świat.

 

Nie tylko mówimy, że lubimy ludzi, ale naprawdę tak żyjemy.


Będziemy większością.

Tak zapoczątkujemy zmianę.