Gołoledź znacznie utrudniła życie mieszkańcom Kijowa. Nagranie pokazujące ich nierówną walkę o utrzymanie równowagi na pokrytych lodem chodnikach oraz ulicach stało się niezwykle popularne w sieci.

W ostatnich dniach w stolicy Ukrainy padało, temperatura spadła, a kombinacja tych czynników sprawiła, że na ulicach pojawiła się gołoledź.

Jak wielki był to problem dla mieszkańców Kijowa pokazuje nagranie z kamery skierowanej na jedną z ulic stolicy Ukrainy. Widać na nim jak przechodnie walczą o utrzymanie równowagi. Najwięcej kłopotów ma dziewczynka widoczna na nagraniu, która wielokrotnie upada i nie jest w stanie przejść dalej, nawet gdy próbuje jej pomóc mężczyzna.Jak wyjaśniła mediom jej mama, dziewczynka ćwiczy akrobatykę, w związku z czym ze sportowym hartem ducha próbowała pokonać oblodzoną trasę. 

1300 osób z urazami

Szefowa departamentu ochrony zdrowia kijowskiej administracji miejskiej Natalia Wysznewska poinformowała, że 1369 osób - w tym 162 dzieci - wymagało pomocy medycznej w związku urazami, jakich doznali w wyniku oblodzenia ulic i chodników w Kijowie w weekend. Według prognozy w poniedziałek w wielu regionach kraju ma padać marznący deszcz i mokry śnieg. Synoptycy ostrzegają przed mgłą, widoczność ograniczona będzie do 200-500 metrów.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ekspert ds. Kosmosu: Obcy istnieją, "Galaktyczna Federacja" to ukrywa