Co łączy Breżniewa, Chruszczowa, Gomułkę i Bieruta? Wszyscy wypoczywali w ośrodku Kormoran na półwyspie Lalka niedaleko Olsztyna. Teraz każdy z nas może poczuć się, jak dawni dygnitarze. Warunek: 10 milionów złotych na koncie, bo półwysep został wystawiony na sprzedaż.

Cena wywoławcza 16-hektarowego półwyspu Lalka, wraz z zabudowaniami , to 9 milionów 714 tysięcy złotych. W skład nieruchomości wchodzą m.in. hotel, domki jednorodzinne, stajnia, była wozownia i budynek gospodarczy. Sam ośrodek Kormoran ma ciekawe i - co ważne - utrzymane w dobrym stanie wyposażenie. Ponadto dysponuje basenem, salonem z kominkiem, kuchnią, restauracją, łaźnią i sauną

Ośrodek pamięta czasy przedwojenne

Historia ośrodka na półwyspie Lalka sięga czasów przedwojennych, gdy znajdowało się tam centrum szkoleniowe dla niemieckiej młodzieży. W 1972 roku ówczesne władze  zdecydowały się na budowę ośrodka rządowego Kormoran. Bywali w nim PRL-owscy dygnitarze, a także zagraniczni myśliwi, którzy polowali na liczną zwierzynę. Przy okazji zostawiali ogromne ilości dolarów.

Pieniądze ze sprzedaży półwyspu trafią m.in. do policji i straży pożarnej w powiecie. Dofinansowany zostanie również lokalny sport młodzieżowy.