14 lutego to święto zakochanych i to bez względu na to, ile mają lat. Miłość nie patrzy przecież w metrykę. Walentynki mają po równo wielu przeciwników, jak i zwolenników. My zaliczamy się do tych drugich. I choć uważamy, że w miłości liczy się każdy dzień, ten chcemy uczcić w sposób wyjątkowy.

Jedno jest pewne - walentynki to dzień, który zakochane pary powinny spędzić razem.

Może to być wyjście do kina, na romantyczną kolację przy świecach. Jeszcze lepiej byłoby przygotować ją we dwójkę we własnej kuchni. Szparagi, krewetki, lubczyk, czekolada i chili - to pyszne afrodyzjaki, które zaostrzą apetyt na miłość. TUTAJ prezentujemy przepisy na romantyczną kolację autorstwa naszej redakcyjnej koleżanki Malwiny Zaborowskiej.

A może to być także coś zupełnie oryginalnego. Na przykład wspólny masaż w czekoladzie. Albo kurs tańca. Albo wyjazd w romantyczne miejsce.

My w sobotę w ramach naszego cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM" będziemy w kujawsko-pomorskim Chełmnie. W tamtejszym kościele farnym od wieków przechowywane są relikwie świętego Walentego, które ponownie zostały wystawione 14 lutego 2002 roku, co zapoczątkowało organizowane co roku w mieście uroczyste Obchody Dnia Świętego Walentego, na które mimo zimowej aury zjeżdżają tłumy turystów. Dołączcie do nas koniecznie.

Są tacy, którzy z kolei czekają na ten dzień, aby się zaręczyć. Gdzie jak nie w Zakopanem? Można oświadczyć się swojej ukochanej na Gubałówce i wygrać pierścionek zaręczynowy. Już od godziny 10 każdy, kto wyjedzie na Gubałówkę, będzie mógł poczuć karnawałowe rytmy, zatańczyć oraz wziąć udział w licznych konkursach na śniegu, na najwyżej położonym lodowisku w Polsce. Kliknij TUTAJ, żeby dowiedzieć się więcej.

A jak Wy spędzicie Walentynki? Podzielcie się z nami swoimi pomysłami, wpisując komentarz do artykułu. Najciekawsze wpisy przekażemy dalej i zacytujemy je na naszej antenie.