"Cinecitta World" - to nazwa zbudowanego na przedmieściach Rzymu wielkiego parku rozrywki, poświęconego w całości filmom. Oczekuje się, że rocznie odwiedzać go będzie 1,5 miliona osób.

Choć w nazwie parku jest Cinecitta, to nie znajduje się on w tej rzymskiej dzielnicy, znanej przede wszystkim z miasteczka filmowego, przeżywającego obecnie kryzys po kilku dekadach świetności. Park zbudowano w Castel Romano, przy jednej z głównych dróg dojazdowych, Pontinie. Jednym z inwestorów jest firma, do której należy miasteczko filmowe.Całość zaprojektował słynny włoski scenograf Dante Ferretti, a muzyczną oprawę stanowią filmowe kompozycje Ennio Morricone.

Na terenie lunaparku znajduje się 20 różnych atrakcji. Oprócz fontann, kolejek i "diabelskiego młynu" jest też kilka planów filmowych, nawiązujących do największych produkcji światowej kinematografii powstałych w Cinecitta.

Po oficjalnym czwartkowym otwarciu park będzie dostępny dla zwiedzających od 24 lipca. Czynny będzie w godzinach 10-23 przez ponad 260 dni w roku. To zaś oznacza, że będzie to jeden z najdłużej w roku otwartych parków rozrywki w Europie.