Chcielibyście zagrać na gitarze usłyszaną niedawno piosenkę, ale nie potraficie odtworzyć jej ze słuchu? W takiej sytuacji możecie skorzystać z aplikacji Chordify. Ona rozpisze dla was każdy utwór na akordy.

Początkujący gitarzyści, zanim opanują grę ze słuchu, korzystają z tabulatur, czyli zapisu ułatwiającego naukę poszczególnych utworów. Serwisów z popularnymi "tabami" jest sporo, ale nie zawsze znajdzie się tam utwór, który chcemy właśnie zagrać. W takiej sytuacji z pomocą przyjdzie nam Chordify.

By rozpisać daną piosenkę na akordy, wystarczy na stronie aplikacji wpisać adres internetowy utworu albo załadować go z naszego komputera. Po chwili otrzymamy rozpiskę na gitarę, ukulele albo pianino. Możemy ją eksportować do pliku PDF i wydrukować.

Chordify sprawdza się na razie przy prostych melodiach, ale to i tak duże ułatwienie dla początkujących muzyków, bo zazwyczaj takie aplikacje są płatne. Oferuje również zakładanie darmowych kont, dzięki którym możemy zapamiętać utwory, których się uczyliśmy.