W Wielkiej Brytanii wystawiono na sprzedaż bunkier. Konstrukcja pochodzi z okresu zimnej wojny i kosztuje 75 tys. funtów, czyli w przeliczeniu około 380 tysięcy złotych. Betonowe pomieszczenie, znajdujące się pod ziemią potrafi wytrzymać wybuch bomby atomowej. Przebywanie w nim w czasach pokoju może być jednak uciążliwe.

Do schronu można się dostać po drabinie przez wąski otwór. Bunkier nie ma oczywiście okien. Powstał w 1961 roku, kiedy istniało reale zagrożenie wybuchem wojny nuklearnej.

Do dziś w bunkrze znajdują się urządzenia, które miały mierzyć poziom skarżenia radioaktywnego. Jak podkreśla rzecznik pośredniczącego w sprzedaży biura nieruchomości, tylko zdrowe i aktywne fizycznie osoby mogą się zastanawiać nad kupnem schronu. Jego cena obejmuje również pięć arów ziemi, na której stanęła konstrukcja.

Schron został wycofany z eksploatacji na początku lat 90-tych ubiegłego stulecia, po upadku komunizmu. Do tego czasu nad jego wyposażeniem czuwała ochotnicza, cywilna  jednostka rezerwy (Royal Observers Corps).

TU MOŻESZ ZOBACZYĆ JAK WYGLĄDA SCHRON