"Krym to państwo suwerenne i niepodległe!" - możemy przeczytać w dekrecie podpisanym przez prezydenta Rosji Władimira Putina. Dokument opublikowano na stronie internetowej Kremla. Kolejny krok? Rosyjska duma ma - tu cytat przewodniczącego Siergieja Naryszkina - "szybko, w sposób odpowiedzialny" podjąć decyzje związane z przyłączeniem Krymu do Rosji. UE stać było jedynie na ogłoszenie "czarnej listy", czyli 21 osób objętych sankcjami wizowymi i finansowymi. To członkowie samozwańczych władz Krymu, a także rosyjskich deputowanych i wojskowych. Znaczących nazwisk brak...

Putin się nie certoli, rozgrywa Ukrainę jak chce. A UE szczeka, na tle prezydenta Rosji wypada bardzo słabo. To jak zderzenie ratlerka z dobermanem. Niestety.

We wtorek Duma podejmie specjalną uchwałę "O sytuacji na Krymie". Ma to być strategiczny dokument, poprzedzający przyjęcie ustawy o reintegracji Krymu z Rosją. Według władz w Kijowie, UE i USA niedzielne referendum jest sprzeczne z prawem międzynarodowym i konstytucją Ukrainy. I co z tego? Prezydent Federacji Rosyjskiej ma wygłosić nadzwyczajne orędzie poświęcone sytuacji na Krymie.

Przywódcy państw UE mogą w czwartek z kolei rozszerzyć listę osób, objętych sankcjami wizowymi i finansowymi - zapowiedział Radosław Sikorski, szef polskiego MSZ. Już teraz wiadomo, że Putina na niej nie będzie... 

W Porannych Faktach RMF FM także pogoda - tysiące powalonych drzew, zniszczone auta, uszkodzone dachy, tysiące osób pozbawionych prądu - to bilans wichur, które przechodzą nad Polską. Najtrudniejsza sytuacja jest na Pomorzu. A w Tatry wróciła zima, TOPR odradza wycieczki powyżej schronisk!

Chcemy też podziękować:) Za miejskie straszaki w Waszym obiektywie! Przesłaliście nam mnóstwo zdjęć budynków - widmo. Który "podoba" Wam się najbardziej"