Mundialowe szaleństwo czas zacząć. Kto wygra? Kto przegra? Kto sprawi największą niespodzianką? Kto wywoła frustracje kibiców? Nie MY! Nas w Brazylii nie będzie. Obejdziemy się smakiem piłkarskich mistrzostw globu zastanawiając się, czy wygrana z Litwą 2-1 to sukces czy porażka. Czy we wrześniu wygramy z Gibraltarem czy nie?

69. miejsce w rankingu FIFA - w czerwcu awansowaliśmy o trzy miejsca. Jesteśmy przed Irlandią… Czy z tego awansu cieszyłby się Donald Tusk? Kto teraz wejdzie do rządowej drużyny? Po eurowyborach wakat na dwóch pozycjach - ministra odpowiedzialnego za kulturę i tej, która była pełnomocnikiem rządu ds. równego traktowania. W majowym okienku transferowym wybrali grę w Brukseli. Na ławce rezerwowych coraz większa nerwowość. Na kogo postawi kapitan drużyny - Donald Tusk? Być może zdradzi to w Kontrwywiadzie RMF FM rzecznik rządu - Małgorzata Kidawa Błońska.


Zanim rozpoczną się wielkie piłkarskie emocje, zanim dowiemy się, kto zamieni kogo na rządowym "Orliku" - PZPN przypomina o sukcesie sprzed 40 lat, gdy reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce na Mundialu w 1974 roku. Przed ostatnim towarzyskim meczem z Litwą w Gdańsku uhonorowane zostały gwiazdy drużyny Kazimierza Górskiego. 

Kasperczak, Szarmach, Szymanowski, Domarski - oni na pewno także czekają na następców. Jak już uporamy się z Gibraltarem, 11 października powtórka z historii - mecz Polska - Niemcy. 

Na mundialu nasi nie grają, komu więc kibicujecie? Czekamy na Wasze głosy. W porannych Faktach sprawdzimy nastroje u tych, którzy mogą się okazać "czarnym koniem", czyli w Belgii i Stanach Zjednoczonych. Zaglądniemy także do permanentnych faworytów - Anglicy nie tracą wiary w "Lwy Albionu", ale to ich legenda Gary Lineker twierdzi, że "piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy".

Mecz otwarcia piłkarskich mistrzostw świata będzie szczególnym wydarzeniem dla napastnika reprezentacji Chorwacji Eduardo. Urodził się w Rio de Janeiro, ale zagra koszulce w biało-czerwone kwadraty.  Zaśpiewa oba hymny czy tylko jeden? Jeżeli jeden, to który? Gdyby Eduardo był Polakiem… mielibyśmy temat dnia.