Grupie giżyckich licealistów udało się zebrać pieniądze na wyjazd do Stanów Zjednoczonych na Międzynarodową Olimpiadę Kreatywności. Jeszcze kilka tygodni temu nie wiedzieli, czy uda im się sfinansować wyprawę kosztującą ponad pięć tysięcy dolarów.

Na szczęście znaleźli się sponsorzy i dzięki temu, młodzi, zdolni ludzie już w najbliższą sobotę wylecą za Ocean. Mamy już kupione bilety, ubezpieczenie, zarezerwowane noclegi - cieszy się opiekunka licealistów Joanna Kempa. W ciągu ostatnich tygodni pozgłaszali się sponsorzy, którzy naprawdę nam pomogli, sporą część finansują rodzice, ale ciągle jeszcze rozmawiamy z firmami, które chciałyby się dołożyć - dodaje.

Sami licealiści nie ukrywają radości z tego, że udało im się przezwyciężyć finansowe trudności. Na Międzynarodowej Olimpiadzie Kreatywności w Stanach Zjednoczonych będą musieli zaprezentować spektakl o wykorzystaniu energii słonecznej. wykorzystają do tego zbudowany przez siebie przyrząd do łatania dziury ozonowej. Młodzi ludzie będą tez musieli zmierzyć się z zadaniami z zakresu techniki, na które będą mieć zaledwie po kilka minut. Będzie stres, w końcu to mistrzostwa świata, ale myślę, że dobrze radzimy sobie z takimi wyzwaniami - zapewnia reportera RMF FM Albert Kempa, jeden z licealistów jadących do USA. Na pewno damy radę, to było nasze marzenie, żeby pojechać na te zawody - dodaje jego koleżanka Dorota Balewicz. Cała grupa zgodnie twierdzi, że liczy na zwycięstwo. Czy im się uda? Przekonamy się już wkrótce.