Już niedługo Dzień Babci i Dzień Dziadka. Wybierając prezent dla seniorów można pójść na łatwiznę kupując kwiaty albo książkę. Można też postarać się, aby prezent był miłym zaskoczeniem. My proponujemy gadżet.

Jeżeli myślicie, że gadżety są tylko dla młodych - jesteście w błędzie. Sklepy prześcigają się w przygotowywaniu ofert dla starszych odbiorców. Co więc wręczyć babci i dziadkowi w dniu ich święta? Mamy dla Was kilka wskazówek.

Nowoczesna babcia w dniu swojego święta na pewno ucieszy się z podgrzewanego kubka na USB. Jak to działa? Podłączamy po prostu taki kubek do komputera - mówi Alicja Grześkowiak, sprzedawca w sklepie z gadżetami. Na małym wyświetlaczu mamy również godzinę i temperaturę. W czasie surfowania po Internecie nie trzeba iść do kuchni odgrzewać herbatę, czy kawę.

Dla sentymentalnej kobiety idealnym prezentem będzie cyfrowa ramka na zdjęcia. Jest to po prostu cyfrowy pokaz slajdów w postaci zdjęć - wyjaśnia Mateusz Panasiuk, sprzedawca w sklepie ze sprzętem RTV. Możemy zmieścić w niej nawet kilka tysięcy zdjęć, ponadto ustawić czas pokazywania się pojedynczego obrazka. W sklepach z gadżetami bez problemu znajdziecie jeszcze na przykład antypoślizgowe raki na buty (nawet na szpilki!), które przydadzą się na oblodzonych chodnikach, automatyczny odkurzacz, czy odtwarzacz cd w stylu retro.

Co ucieszy seniora?

A co kupić dziadkowi? Można oczywiście pójść na łatwiznę wybierając kolejny zestaw do otwierania wina. My jednak proponujemy coś bardziej wyszukanego. Jeżeli dziadkowi zdarza się zapomnieć, gdzie położył klucze od samochodu, to dobrym pomysłem będzie lokalizator kluczy. Dołączamy biały breloczek do kluczy i jeżeli gdzieś go zostawimy wystarczy gwizdnąć, wtedy zapali się czerwona lampka - mówi Alicja.

Starsze osoby często trzymają kosztowności w domu. Jeżeli nie możemy ich namówić do konta bankowego, warto zainwestować w książkę, ale nie taką zwyczajną. Z zewnątrz wygląda jak zwykła książka na półce, ale po otwarciu mamy niewielki, ale wytrzymały sejf na dwa kluczyki - wyjaśnia Grzegorzewska.

Jeżeli dziadek nie jest mistrzem gotowania można mu podarować czujnik do gotowania jajek. Wrzucamy taki gadżet razem z jajkami do gotującej się wody i po kolorze możemy później sprawdzić jak się ugotowały.

 Prawdziwym hitem jest jednak telefon dla seniora. Ma on duże klawisze dla osób, które słabo widzą, jest prosty w obsłudze i ma przycisk szybkiego kontaktu. Dzięki pomarańczowemu klawiszowi możemy od razu połączyć się z rodziną - tłumaczy zalety telefonu Pani Joanna, sprzedawca w sklepie jednej z sieci komórkowych.