Relaks z dawką najważniejszych i najświeższych informacji. RMF FM zaprasza Was na długi majowy weekend. Sprawdź, co dla Was przygotowaliśmy!

1 maja

1 maja RMF FM zabiera słuchaczy do Wilkowyj, wsi, w której toczy się akcja "Rancza". Gośćmi Sławomira Kowalewskiego w "Majówce na Ranczo" (od 10 do 15)  będą aktorzy grający w tym najpopularniejszym telewizyjnym serialu (Cezary Żak, Artur Barciś i Ilona Ostrowska).

Tego dnia Marcin Jędrych przedstawi "Szybkich i sławnych" - gwiazdy i ich samochody (m.in. Andrzej Krzywy, Sylwia Grzeszczak, Patrycja Markowska, Piotr Kupicha), a Tomasz Brhel - "Muzycznych Przodowników Pracy". Od niego dowiemy się między innymi, kto wydał najwięcej płyt, kto zagrał najwięcej koncertów, a kto najdłużej okupował pierwsze miejsca list przebojów (od 20 do północy).

W Faktach RMF FM podsumujemy 10-lecie Polski w Unii Europejskiej. Będzie poważnie - o gospodarczych korzyściach, ale też z przymrużeniem oka - o największych absurdach dekady, które od czasu rodzą się w głowach unijnych urzędników. Razem ze słuchaczami i użytkownikami RMF24.pl stworzymy także unijną galerię - "Jak w ciągu ostatniego dziesięciolecia zmieniła się Twoja okolica?"

Na zdjęcia Waszych miejscowości sprzed 2004 roku i teraźniejsze - już czekamy. Piszcie fakty@rmf.fm. Wpisując w tytuł Tak się zmieniliśmy! Najlepiej uchwyconą podróż w czasie nagrodzimy radiowymi prezentami.

Na RMF 24 polecamy Wielki test o Unii Europejskiej. Będziecie mogli sprawdzić swoją wiedzę o Wspólnocie. 

2 maja

2 maja  RMF FM już po raz drugi  organizuje Ogólnopolski Dzień Grilla. Podczas grillowego przyjęcia na Kopcu Kościuszki w Krakowie (relacja w programie Kamila Balei od 10 do 16)  gość specjalny - Ewa Wachowicz - zaprezentuje, przygotowane specjalnie z tej okazji, pokazy kulinarne. Równolegle, w  pięciu miastach Polski (Katowice, Szczecin, Łódź, Toruń, Warszawa) rozdawane będą "grillowe" koszulki RMF FM.

W zeszłym roku na Ogólnopolskim Dniu Grilla bawiło się w Krakowie ponad trzy tysiące osób. WIĘCEJ NA WWW.RMF.FM

O grillowaniu będziemy także mówić w Faktach RMF FM. Podpowiemy Wam m.in., jakich "grillowych grzechów" nie wolno popełniać. Ale nie tylko. Wszak 2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Będzie patriotycznie, ale bez zadęcia. Mamy dla Was niespodziankę. Jaką? ZAJRZYJCIE TUTAJ

W "Majówce pod gwiazdami" (od 20 do północy) słuchacze RMF FM dowiedzą się o najlepszych koncertach planowanych w bieżącym roku (m.in. Erica Claptona, Justina Timberlaka i Michaela Buble), będą także mogli wygrać bilety na te wydarzenia.

3 maja

3 maja upłynie m.in. pod znakiem "Hitów polskiego 25-lecia"  (od 10 do 15): Krzysztof Urbaniak wraz ze słuchaczami i zaproszonymi gośćmi (m.in. Ewa Farna, Kamil Bednarek, "Głos z Wielkiego Brata, czy prowadzący randkę w ciemno Jacek Kawalec) wybierze największe hity ostatnich 25u lat. WIĘCEJ NA WWW.RMF.FM

Wyniki plebiscytu użytkowników serwisu RMFon.pl na największy przebój wszechczasów przedstawi Darek Maciborek ("Best of RMFon", od 15 do 20). SZCZEGÓŁY ZNAJDZIESZ TUTAJ!

W sobotę 3 maja Fakty RMF FM zapraszają na żagle! Nasi reporterzy odwiedzą najpopularniejsze rejony żeglarskie w całym kraju. Będziemy rozmawiać z ratownikami, powiemy o bezpiecznym pływaniu, zajrzymy także do stoczni, gdzie powstają jachty. Na mazurskich jeziorach wypatrujcie naszego reportera Piotra Bułakowskiego, który od samego rana będzie żeglował z żółto-niebieską flagą na maszcie. Dla tych, którzy do spotkają, będzie miał upominki od RMF FM.

4 maja

W niedzielę 4 maja zabierzemy słuchaczy do fortów otaczających Toruń. To jeden z największych tego typu kompleksów w Polsce. Tajemnice tych nieco zapomnianych budowli będzie odkrywał reporter RMF FM Paweł Balinowski.