„Uważam, że jest szansa na zwycięstwo Andrzeja Dudy w I turze” – stwierdził gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM Marcin Mastalerek. „To zależy, tak jak powiedziałem, od frekwencji w elektoracie PSL-u, Lewicy, Konfederacji i mobilizacji elektoratu Andrzeja Dudy. Nie wiem czy to się uda, bo równie dobrze może być wynik niższy, natomiast szansa dziś – przed ostatnim, decydującym tygodniem – jest. Sztab powinien robić wszystko, żeby mobilizować swoich wyborców” – dodał współtwórca sukcesu kampanii Andrzeja Dudy z 2015 roku. Były rzecznik PiS stwierdził też, że dziennikarze i publicyści żyją w tej chwili „w bańce”. „Polska jest gdzie indziej” – przekonywał.

Jak patrzę na tę kampanię, to widzę, że jest ona jak prezydentura Andrzeja Dudy: aktywna i z ludźmi - stwierdził były polityk.

Były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości był pytany o to, dlaczego - skoro strategia sztabu prezydenta jest tak dobra - wyniki sondażowe Andrzeja Dudy są coraz gorsze. Sondaże to alternatywna rzeczywistość (...). Wydaje mi się, że wszystkie poprzednie wybory pokazały, że Polska jest podzielona na pół: jest obóz Zjednoczonej Prawicy, jest obóz przeciwny. Wszystko będzie zależało od mobilizacji własnych wyborców i frekwencji. Wydaje się dzisiaj pewne, że zmobilizowani będą wyborcy Platformy i wyborcy prezydenta Andrzeja Dudy, natomiast frekwencja nie będzie zależała wyłącznie od tego. To czy będzie ona rekordowa, czy będzie tak wysoka jak w wyborach parlamentarnych, będzie zależało od tego, czy zmobilizują się wyborcy PSL-u, Konfederacji i Lewicy.

"Rozpad prawicy jest niemożliwy"

Rozpad Prawicy jest niemożliwy. Prawica się nie rozpadnie, będzie rządziła trzy lata - odpowiedział Marcin Mastalerek w internetowej części rozmowy Krzysztofa Ziemca w RMF FM, zapytany, czy ewentualna porażka Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich oznacza początek erozji w Prawie i Sprawiedliwości.

Krzysztof Ziemiec zapytał swojego gościa także o to, czy stanowcza reakcja wielu idoli młodzieży - np. znanych instagramerów na słowa Andrzeja Dudy o osobach LGBT może zmienić wynik wyborów. Moim zdaniem nie zmieni. A cały temat, począwszy od Karty rodziny, a także sprzeciwu wobec małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci przez homoseksualistów, uważam, że ostatecznie rezydentowi pomoże - odpowiedział Mastalerek.

Współautor kampanii Andrzeja Dudy z 2015 r. mówił też, że cieszą go dobre nastroje w sztabie Rafała Trzaskowskiego. Jako sympatyk prezydenta cieszę się, że jest takie samozadowolenie w PO, że się narkotyzują tymi sondażami, w które ja nie wierzę. Mam deja vu sprzed wyborów europejskich , gdy kilka dni przed wyborami cała PO, z przyległościami, z mainstreamem i establishmentem była samozadowolona i były wewnątrz kłótnie dzięki komu KO wygrała wybory z PiS - powiedział Mastalerek.